Tsubasa wa yume, soshita sora e! - Mé sny mi dávají křídla, a s nimi vzlétnu ke hvězdám!

Genryuusai Yamamoto

22. září 2012 v 19:44 | Gedžitka
Yamamoto.jpgYamamoto Genryusai Shigekuni je kapitán 1. jednotky a zároveň vrchní velitel 13ti jednotek dvorních stráží. Je to nejstarší známý shinigami.
Yamamoto založil shinigami akademii asi před 2100 lety. Yamamoto věk je něco přes 2100 let, čili je nejstarší a nejzkušenější. Dosud nejdéle na postu kapitána byly Yamamoto, Ukitake, Kyoraku a Unohana. Ukitake, Kyoraku a Unohana jsou na tomto postu více než 200 let, u Yamamota je délka neznámá. Pokud je známo, Yamamoto byl vrchním velitelem už tehdy, když byly Ukitake, Kyoraku a Unohana na akademii. Vzhledem k tomu, že sám učil Ukitakeho a Kyoraka a oba se stali kapitány, smýšlí o nich jako o vlastních synech.
Yamamoto je vrchní velitel, čili co rozhodne on, že se stane, je nezvratné. Všichni ho musí poslouchat. Všichni ho i poslouchají, protože je tak silný, že jen jeho duševní tlak dostal Nana Ise do kolen. Proti jeho rozhodnutím se však občas Ukitake a Kyoraku vzbouří. Ještě nikdy však nebyli potrestáni. Všichni ho z úcty volají vrchní velitel nebo kapitán Yamamoto kromě Ichigo, který ho volá dědeček a Kyoraka, který ho nenazve jinak než Yama-jii.
Yamamoto má dlouhou bratře a obočí a na obličeji a těle množství jizev. Při uvolnění svého Shikaia, který je nejničivější ze všech Zanpakuto se obvykle svlékne do půl pasu. Zanpakuto nosí u sebe a když s ním nebojuje, používá ho jako hůl.
Zanpakuto se jmenuje Ryujin Jakki (proudící plamenná čepel) a uvolňuje se frází "Bans issa kaijin to nase" (prekl. změň vše živé na popel). Když uvolní Zanpakuto, utvoří se kolem něj a protivníka něco jako ohrada z ohně, která je izoluje od okolí. Toto Zanpakuto je nejstarší a nejničivější ze všech. Jeho nejsilnější zbraní je oheň.


793px-Bleach yamajii0215.jpg
Schopnost Jokaku Enjoy (ohnivá pevnost) dokáže ohraničit nepřítele a uvezniť jej do plamenné vězení na určitou dobu, přičemž zničení tohoto vězení je téměř nemožné.

793px-Ryujin Jakka - Ennetsu Jigoku.jpg
Schopnost Ennetsu Jigoku (pekelné plameny) vytvoří 7 nebo více ohnivých pilířů na ulovení nepřítele a jeho následné zničení. Technika je tak silná, že dokáže zničit cokoliv uvnitř včetně samotného Yamamota. Bankai ještě nebyl ukázán.
Yamamoto je učitel na shinigami akademii a tím pádem je mistr ve všem, co vyučoval. Kromě toho, že dokonale ovládá svůj duševní tlak je mistr v kido av bleskovém kroku ho nedostihne ani nejstarší velitelé jako Kyoraku nebo Ukitake.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama